Strona Główna
Historia Zespołu
Skład Zespołu
Festiwale
Zdobyte Nagrody
Dyskografia
Galeria Zdjęć
Wakacje
Wyjazdy
Kontakt
1998
Oblicze naszej parafii św. Jakuba w tym roku zostało całkowicie odmienione. Bowiem w tym roku rozpoczął swoją pracę nowy ks. Proboszcz Wojciech Kwiecień. Po kilku miesiącach na terenie naszej parafii pojawiły się również niezwykłe osoby w długich szarych sukienkach-habitach. To były Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii, które z wielkim zapałem rozpoczęły organizować scholę parafialną. Pierwsze spotkanie organizacyjne zgromadziło 24 dzieci. Początki jak to zwykle bywa były trudne. Spotykaliśmy się co tydzień w niedzielę na próbach, aby z entuzjazmem ćwiczyć piosenki do naszego pierwszego występu. Nasze Siostry bliźniaczki Wioletta i Beata z wielkim zapałem przygotowywały nas do udziału w VII POLONIJNYM FESTIWALU POLSKIEJ PIOSENKI RELIGIJNEJ W CHICAGO.
Byliśmy bardzo przejęci i stremowani stojąc pierwszy raz na scenie, ale otuchy dodawali nam siedzący na widowni nasi rodzice. Otrzymaliśmy wyróżnienie za nasz debiut z życzeniami następnych występów i wielu sukcesów. W tym roku zorganizowaliśmy pierwszy koncert kolęd.

1999
Od września skład zespołu powiększył się i już od początku roku przygotowywaliśmy się do kolejnego Festiwalu. Zaśpiewaliśmy 2 utwory do których słowa napisały nasze Siostry a muzykę skomponowała mama Kasi pani Barbara Blasik.

2000
Śpiewaliśmy uświetniając liturgię Mszy św. w naszym kościele a także podczas uroczystości I Komunii św., procesji Bożego Ciała. Braliśmy udział w koncercie charytatywnym, podczas którego nasza "Boża Nutka" Iza wygrała rower. Po raz pierwszy bierzemy udział w paradzie 3 Maja reprezentując naszą Polską Szkołę św. Jakuba. Jechaliśmy na ozdobionym karawanie trzymając w rękach biało-czerwone balony. Na zakończenie roku szkolnego czekała nas miła wycieczka do "domku na skale" w Wisconsin.
W tym jubileuszowym roku zgłosiliśmy się do Festiwalu przygotowując piosenkę, którą po raz pierwszy śpiewaliśmy na 2 głosy i dodatkowo jeszcze przygotowaliśmy układ choreograficzny z tańcem. Otrzymaliśmy wyróżnienie za wartości artystyczne i wychowawcze. Ale to wyróżnienie nas jeszcze nie satysfakcjonowało. Rozpoczęliśmy przygotowanie do nagrywania pierwszej CD pt. "BOŻONUTKOWE KOLĘDOWANIE". Była to dla nas ogromna frajda, że mogliśmy jak prawdziwi artyści nagrywać naszą pierwszą płytę. Wieści o działalności naszego zespołu rozeszły się po Chicago i wkrótce dziennikarze z polskiej telewizji katolickiej zrobili reportaż o Bożonutkowym śpiewaniu na Jakubowie. Mogliśmy swoje własne, choć trochę stremowane, ale uśmiechnięte buzie zobaczyć w telewizji. Taka okazja nie często się zdarza. Rozpoczęliśmy nasze kolędowanie po chicagowskich parafiach: w Bazylice św. Jacka, u św. Kamila i w kościele św. Ryszarda. Bardzo cieszyliśmy się, że nasze kolędowanie podoba się ludziom, o czym świadczyły duże brawa i sprzedaż CD. Zostaliśmy zaproszeni do programu radiowego "Wesołe minutki" na spotkanie ze św. Mikołajem. Na zakończenie roku w naszej parafii odbył się Koncert Kolęd zespołów dziecięcych. Przybyły zespoły "Serduszka" i "Kropeczki" z parafii św. Ferdynanda. Wspólnie kolędowaliśmy małemu Jezusowi.

2001
Rozpoczynamy nowy rok działalności naszego zespołu wyjazdem do parafii św. Ferdynanda gdzie wspólnie z innymi zespołami śpiewaliśmy podczas Mszy św. A później było miłe spotkanie w sali parafialnej. W roku jubileuszowym w archidiecezji Chicago wędrowała od parafii do parafii ogromna statua Matki Bożej Milenijnej. Z tej okazji śpiewaliśmy i modliliśmy się w parafii św. Tekli. Na początku maja braliśmy udział w kolejnej Paradzie 3 maja w centrum Chicago. Na zakończenie roku szkolnego pojechaliśmy na wycieczkę do centrum miasta nad jezioro Michigan. Płynęliśmy statkiem do akwarium, gdzie podziwialiśmy pokazy delfinów, byliśmy również w kinie na 3-wymiarowym filmie i bawiliśmy się na wesołym miasteczku. Po raz pierwszy wyjechaliśmy na wspólną kolonię do Silver Birch Ranch w Wisconsin. Radości nie było końca. Przeżyliśmy wspaniałe chwile. Było tam wiele atrakcji: jezioro, plaża, kajaki, konie, mini-golf, wspinaczki i wiele innych. Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy św. i prowadziliśmy śpiew dla całej 300 osobowej grupy kolonistów. Podczas jubileuszowego X Festiwalu Polskiej Piosenki religijnej śpiewaliśmy prawdziwie bez emocji, ponieważ każdy zespół był tym razem nagrodzony. Festiwal nie miał charakteru konkursowego. Na koniec festiwalu była prawdziwa niespodzianka. Wszystkie zespoły Sióstr Misjonarek wraz z Nimi zaśpiewały piosenkę "Uśmiechem Boga głoś". Rok zakończył się kolejnym koncertem kolęd z udziałem polonijnych zespołów dziecięcych z Chicago. Gościliśmy ponownie "Kropeczki", "Serduszka", scholę z Misji Trójcy św., a także znanych polskich artystów.

2002
Roczek za roczkiem mija i w tym roku obchodziliśmy mały jubileusz naszego istnienia-czyli 5-lecie Bożonutkowego śpiewania. Uczestniczyliśmy w kolejnym festiwalu tym razem wyśpiewując, że każdy może być święty.

2003
W styczniu z wielką radością w środku mroźnej zimy wylecieliśmy do słonecznej Arizony. W parafii Matki Bożej Częstochowskiej w niedzielę podczas każdej Mszy św. śpiewaliśmy kolędy, a także spotkaliśmy się z dziećmi tamtejszej Polonii. Gościnnie przyjęli nas Polacy w swoich domach. Po pracowitej niedzieli wyjechaliśmy, aby zobaczyć na własne oczy wielki cud świata-Grand Canyon. To naprawdę był niesamowity widok. W kolejnym dniu wybraliśmy się do Tuscon do muzeum pustyni. Ostatni dzień pobytu w Arizonie spędziliśmy w Zoo. Przywieźliśmy mnóstwo wspaniałych wspomnień i prawdziwe świeżutkie cytryny, grejpfruty i pomarańcze zerwane prosto z drzewa. Nawet jeszcze w Chicago pachniały Arizoną. W marcu rozpoczęliśmy nagrywanie kolejnej płyty CD pt. "ULECZ ŚWIAT". Dzięki nowej płycie możemy "śpiewać" w domach, w samochodach wielu rodzin z Jakubowi. Nasze CD doleciały również do Arizony i oczywiście do Polski do naszych rodzin i koleżanek. We wrześniu następują wielkie zmiany. Powstała nowa grupa dzieci młodszych "PÓŁNUTKI BOŻE" w wieku od 4-8 lat oraz zespół młodzieżowy "ISKRA". Skład naszego zespołu w zasadzie nie uległ zmianie, natomiast uległy zmianie nasze stroje. Teraz rozpoznać nas można po niebiosko-żółtych sukienkach i jak zawsze uśmiechniętych buziach. XII Festiwal Piosenki religijnej był dedykowany Ojcu św. w 25 rocznicę Jego pontyfikatu. Śpiewaliśmy piosenkę "Apostołem być" i jak apostołowie byliśmy rybakami płynęliśmy na scenie w ogromnej łodzi. Nasze "Półnutki Boże" oraz "Iskra" śpiewały po raz pierwszy i zaprezentowały się znakomicie-ZDOBYWAJĄC ZŁOTĄ NUTĘ. Nam już kolejny rok nie udało się zwyciężyć, ale mimo to, lubimy śpiewać i staramy się robić to, coraz lepiej.
W Święta Bożego Narodzenia śpiewamy podczas koncertu kolęd wraz z zespołem "Figle" z Misji Miłosierdzia Bożego w Lombard.

2004
W lutym wyruszamy ponownie do Arizony, aby nieco się ogrzać i wziąć udział w I Festiwalu parafialnym. Festiwal połączony był z piknikiem, więc oprócz śpiewania braliśmy udział "w objadaniu się piknikowymi smakołykami". Podczas tego pobytu zwiedziliśmy cudowne czerwone góry Sedony i spędziliśmy cudowne chwile w Los Angeles. W niedzielę śpiewaliśmy w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie nasza wizyta odbiła się echem w lokalnej amerykańskiej gazecie. Jako, że artykuł był po angielsku "Boże Nutki" zamieniły się w "God's Notes". Po trudach weekendu czekały nas chwile radości. W środku kalendarzowej zimy moczyliśmy nogi w Oceanie, zwiedziliśmy Hollywood a następnego dzień spędziliśmy w Disneyland. Ostatnie dni w Kalifornii przeżyliśmy w San Diego wizytując Sea World i Zoo. Przed wylotem do Chicago jeździliśmy na koniach po piaskach pustyni Arizony.
W maju nasz Ks. Proboszcz Wojciech Kwiecień obchodził 25-lecie kapłaństwa i z tej okazji śpiewaliśmy w czasie uroczystej Mszy św. i przygotowaliśmy część artystyczną podczas bankietu.
Wakacje spędzamy w Arizonie na koloniach z Bogiem łącząc się z grupą dzieci z Phoenix. Było to dla nas nowe doświadczenie. W październiku rozpoczęliśmy nagrywanie kolejnej płyty CD tym razem wszystkich 3 zespołów pt. "KOLĘDOWANIE NA JAKUBOWIE" w Media Sound Studio. W listopadzie odbył się już XIII Festiwal piosenki religijnej. Okazał się dla nas bardzo szczęśliwy. Wielka była nasza radość, gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy, że ZŁOTĄ NUTĘ w kategorii zespołów dziecięcych otrzymują "Boże Nutki". Długo czekaliśmy na ten sukces. To dowód, że XIII może być bardzo szczęśliwa. Wzięliśmy udział w koncercie zorganizowanym przez radio Maryja i telewizję Trwam z okazji 86 rocznicy Niepodległości Polski i męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.
W grudniu obchodziliśmy 90-lecie naszej parafii i śpiewaliśmy w czasie Mszy św. której przewodniczył ks. Biskup Tomasz Paprocki i wielu zaproszonych kapłanów. Po Mszy św. był koncert na sali parafialnej. W czasie Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy nasze kolędowanie po polonijnych ośrodkach. Śpiewaliśmy w kościele św. Jana Brebeuf w Niles, św. Ryszarda, św. Priscylii, św. Rozalii, św., Kamila.

2005
W lutym wyjechaliśmy autokarem w ciepłe kraje na Florydę. Podróż trwała całą dobę. Swoim śpiewem uświęcaliśmy Mszę św. w polonijnych ośrodkach w Lantana, Pompano Beach i Miami. Po pracowitej niedzieli czekała nas zabawa. Byliśmy w Universal Studio i w Sea World w Orlando, a także w Bush Garden w Tampa. Z żalem, że wspaniały czas tak szybko mija wracaliśmy do naszych domów. W marcu ponownie czekała nas ciężka praca przy nagrywaniu kolejnego CD pt.: "POZWÓLCIE DZIECIOM PRZYJŚĆ DO MNIE" dedykowaną dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
W kwietniu cały świat pożegnał naszego ukochanego Ojca św. Jana Pawła II. Uczestniczyliśmy i uświetnialiśmy swoim śpiewem Mszę św. pożegnalną odprawioną na cmentarzu Merryhill w Niles za spokój duszy naszego papieża.
W czerwcu wyruszyliśmy na kolejne wakacje z Bogiem do St. Georgie Camp w Wisconsin. Każdy dzień był pełen zajęć, a przede wszystkim radości z przebywania ze sobą na łonie natury.
XIV Festiwal był dla nas kolejnym wielkim sukcesem. Ponieważ "Boże Nutki" jako laureaci nie mogły brać udziału w konkursie, grupa najstarszych dziewczyn pod nazwą "TOTUS TUUS" zaśpiewała "Ave Maryja" zachwycając jury. Wraz z naszymi małymi "Półnutami Bożymi" "Totus Tuus" spotkał się razem na scenie, aby odebrać 2 złote nuty festiwalu. Ale to jeszcze nie koniec, bo nasza Kasia Mojsiewicz zdobyła również złotą nutę jako solistka, a mały 4-letni Mateuszek otrzymał wyróżnienie i oklaski za odwagę.
Przed świętami Bożego Narodzenia nagrywaliśmy pierwsze DVD zespołów z kolędami z CD "Kolędowanie na Jakubowie"

2006
I stycznia kolędowaliśmy w parafii św. Józefa w Palatine. Na początku lutego w wielkiej śnieżycy dotarliśmy w nocy do Detroit, gdzie następnego dnia śpiewaliśmy podczas 4 Mszy św. w Misji Matki Bożej Częstochowskiej. Choć nie było czasu, aby coś zwiedzić, była to wspaniała wyprawa.
W lutym zarówno "Boże Nutki" jak również "Półnutki Boże" zostaliśmy zaproszeni na koncert podczas Archidiecezjalnego Festiwalu wiary.
Kolejne szczególne Bożonutkowe święto to okrągłe 40 urodziny naszych Sióstr Bliźniaczek. Cała parafia a szczególnie zespoły składały Siostrom najserdeczniejsze życzenia a na Sali parafialnej była niespodzianka: tort w kształcie 40 z czterdziestoma świeczkami do zdmuchnięcia. W kwietniu zaraz po Wielkanocy udaliśmy się w daleką podróż do Ojczyzny naszych rodziców-do Polski. Prosto z lotniska w Warszawie pojechaliśmy do Łodzi, bo w sobotę i w niedzielę czekał nas występ na XI MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ. Choć byliśmy zmęczeni po podróży, to nasza ciężka praca zaowocowała. Zajęliśmy aż dwa I miejsca oraz jedno II w różnych kategoriach. Było to dla nas wielkie przeżycie. Pierwsze dni mieszkaliśmy w Ksawerowie, gdzie byliśmy bardzo życzliwie przyjęci, przez tamtejsze rodziny. Podczas pobytu w Polsce zwiedziliśmy Kraków, Wieliczkę, Łagiewniki, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Ludźmierz, Zakopane, Częstochowę, Licheń, Niepokalanów i Warszawę. Dla wielu z nas był to pierwszy w życiu wyjazd do Polski. Śpiewaliśmy, modliliśmy się, zwiedzaliśmy. To wszystko na zawsze zostanie w naszych wspomnieniach.
W czerwcu młodsza grupa "Bożych Nutek" nagrywała kolejną płytę CD pt.: "SERCEM KOCHAM JEZUSA" przeznaczoną do katechezy dla kl. II przygotowującej się do I Komunii św. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny koncertując w polonijnej parafii w Bensenville. Pod koniec października wzięliśmy udział w kolejnym Festiwalu podnosząc sobie poprzeczkę i przygotowując pieśń "Ave Verum" Mozarta na głosy. Nasza ciężka praca zaowocowała zdobyciem kolejnej ZŁOTEJ NUTY.
W dniu modlitw za Polonię wzięliśmy udział w koncercie zespołów dziecięcych poprzedzające czuwanie modlitewne w Misji Trójcy św. Ale na tym nie koniec. Ten rok był naprawdę szczególny. Najstarsza grupa dziewcząt wzięła udział w kolejnym MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ w Toronto w Kanadzie zdobywając również I MIEJSCE. Przy okazji zwiedziliśmy Toronto oraz spędziliśmy miłe chwile nad kolejnym cudem świata nad Niagarą. W ramach rekreacji prawie wszystkie dzieci wraz z rodzinami byliśmy na wspaniałym widowisku w cyrku.