BAL PRZEBIERAŃCÓW

 

19 stycznia 2002 roku zgromadziła się w sali parafialnej wielka gromada bajkowo wystrojonych dzieci razem z rodzicami i nauczycielami. Uroczystość rozpoczęła się przy stajence betlejemskiej krótkim występem uczniów z klasy VII b. Aktorom towarzyszyły Boże Nutki, wyśpiewując wszystkim nam już znane i lubiane bożonutkowe kolędy.

Następnie mogliśmy podziwiać inauguracyjny występ naszego nowo powstałego szkolnego zespołu tanecznego. Dzieci pod kierunkiem p. Aliny Szymczyk ćwiczą dopiero 2 miesiące, a już mieli się czym popisać. Grupa krakowianek i krakowiaków zaprezentowała nam wiązankę tańców ludowych. Wielkie brawa!!!

Ostatnim punktem części artystycznej były popisy pianistów, którzy wytrwale ćwiczą pod kierunkiem p. Stanisława Anuszkiewicza.

Była to dla młodszej publiczności "siedząca" część imprezy, a potem krzesła powędrowały pod ścianę, a na środek wysypała się wielka gromada bajkowych przebierańców.

12.jpg
10.jpg
02.jpg
07.jpg
23.jpg
21.jpg
03.jpg
06.jpg
22.jpg
Razem z nauczycielami dzieciaki robiły taneczne kółka, węże i pociągi, wszyscy podskakiwali (do rytmu oczywiście) ile sił, a komu sił brakło, mógł się pożywić pizzą lub pączkiem.
13.jpg
20.jpg
15.jpg
14.jpg
19.jpg
05.jpg
W ramach odpoczynku siostra Wioletta opowiadała pouczającą bajkę, a wokoło siedziały zasłuchane dzieciaki.
08.jpg
11.jpg
01.jpg
09.jpg
04.jpg
16.jpg
17.jpg
O godzinie 2:00 taneczny pociąg dojechał do stacji końcowej i wszyscy mali i więksi pasażerowie przesiedli się do ... samochodów i pojechali odpocząć w domowym zaciszu.